Menu
V

intage, czyli staromodny, staroświecki, retro. Jeśli decydujesz się na taki ślub oznacza to, że uciekasz od klasyki i decydujesz się na kostium. W Twoim stroju pojawi się element gry z konwencją. I bardzo dobrze. W Macaroni Tomato uwielbiamy takie gry.

Jak osiągnąć efekt vintage/reto wybierając garnitur ślubny?

Pamiętaj, że ślub vintage będzie najczęściej mniej formalny (elegancki) niż styl glamour czy classic. Dlaczego? Aby osiągnąć efekt vintage należy wyjść poza ścisły krąg formalnej elegancji, ciemnych kolorów i prostych form ubrania. Sięgamy głębiej do historii ubioru i tam czerpiemy elementy stylu vintage. Oto kilka z nich:

Tkanina – możesz zdecydować się na bardziej zgrzebną wełnę, taką jak flanela czy tweed.

Wzory – wbrew pozorom używanie i łączenie wzorów, jest bardzo vintage. Mężczyźni w dawnych czasach mieli dużo większą wiedzę dotyczącą mody i potrafili ze sobą łączyć nieoczywiste elementy. Musisz wspiąć się na ich poziom stylu, aby być vintage. Pomyśl o garniturze w kratkę i koszuli w drobny prążek z kontrastującym białym kołnierzykiem. To właśnie elementy stylu o jakie nam chodzi.

Kolory – skoro powiedzieliśmy A, powiedzmy też B. W stylu vintage mieszczą się nieoczywiste kolory, które w stylu classic czy glamour nie mają zastosowania. Butelkowa zieleń, różne odcienie brązu i beżu, bordo. Wszystko jest dozwolone o ile ze sobą gra i jest harmonijne.

Detale – w nich jest pies pogrzebany. To najbardziej dyskretny sposób zaznaczenia stylu vintage. Na przykład koszula z kołnierzykiem klubowym (czyli z zaokrąglonymi rogami) albo tab (czyli spinana pod krawatem) lub pin collar (ze szpilką spinającą wyłogi kołnierza), muszki, spinki do mankietów, zegarki na łańcuszku w kieszonce kamizelki. Rozumiesz chyba o czym mowa. Poczuj się jak Dickensowski dandys.

Garnitury ślubne vintage- cienka granica

Ale uwaga, ślub vintage bywa trudny, bo cienka jest granica między stylem a przesadą, między dobrze wystylizowanym ubraniem, a przebraniem. Nie bój się jednak. Zabawa konwencją i stylem to fantastyczna przygoda, a z doświadczenia wiemy, że Panowie Młodzi którzy decydują się na ten kierunek należą do najbardziej usatysfakcjonowanych. Osiągamy razem z nimi efekt ciekawego, nieoczywistego, niecodziennego ubrania, które idealnie komponuje się z okazją i jego oprawą.