Menu
C

zym jest ślub humanistyczny? Sprawdźcie za co tak wiele Par Młodych kocha ślub symboliczny!

Ślub humanistyczny – niezapomniane i nadzwyczajne wydarzenie

Wielu z Was wie, że nie odnajdzie się dobrze w ramach tradycyjnej ceremonii ślubnej. Jeśli szukacie rozwiązania, które odzwierciedli Waszą filozofię życiową i wartości, które zapewni przebieg zaślubin według wymarzonego scenariusza, możecie się zdecydować na ślub humanistycznym.

Ślub symboliczny zwany również humanistycznym, za każdym razem wygląda inaczej i to Wy zdecydujecie o jego przebiegu i charakterze. Na taki ślub decydują się pary, które chcą aby ich ślub był niezapomnianym, nadzwyczajnym wydarzeniem, które jest jak najbliższą ekspresją emocji i wyznawanych wartości.

Ślub humanistycznym, za każdym razem wygląda inaczej i to Wy zdecydujecie o jego przebiegu i charakterze

Decydując się na ślub symboliczny nie musicie mieć w głowie gotowego scenariusza. Wystarczy wizja, inspiracja, klimat, czy wręcz kilka słów, które oddadzą ducha Waszej wymarzonej ceremonii. Jesteśmy po to, aby razem z Wami przygotować scenariusz ślubu, zainspirować Was, podrzucić pomysły.

Aby Wasza ceremonia była spełnieniem marzenia i niezwykłym przeżyciem, zaangażujemy Was w proces tworzenia scenariusza. Nie ma ograniczeń, aby odbył się on w nietypowym miejscu, na łące, na plaży, w ogrodzie czy zagranicą. Jak również w zakresie formy. To Wy zadecydujecie czy ślub ma być na luzie, czy wręcz z dużą dawką humoru albo uroczysty.

Przysięga na ślub humanistyczny

Jak zawsze najważniejszym elementem ceremonii jest przysięga. Do Was należy decyzja jakimi słowami ją sobie powiecie. Ważne, żeby płynęły prosto z serca. Może to ulubiony wiersz? A może słowa ukochanej piosenki? Albo po prostu kilka słów od siebie? Do Was należy decyzja.
Przysięga często jest podkreślana ślubnym rytuałem, takim jak wspólne zapalnie świecy, łączenie ziaren piasku czy wspólnym sadzeniem drzewa. I tu także możecie puścić wodze fantazji i zrealizować nawet najbardziej nietypowe rozwiązania.

Jakie są skutki prawne ślubu symbolicznego?

Należy pamiętać, że ślub humanistyczny nie niesie ze sobą skutków prawnych. Dlatego często wybierają go pary, które nie chcą, lub nie mogą przyjąć ślubu konkordatowego czy cywilnego. Nie ma przeszkód, aby ceremonii tej poddali się rozwodnicy, osoby różnych religii czy tej samej płci. Ślub humanistyczny świetnie sprawdzi się również jako ubarwienie zaślubin cywilnych. Dzięki temu ceremonia zaślubin zyska ładunku emocjonalnego i indywidualnego charakteru.

Kto prowadzi ceremonię ślubu humanistycznego?

Taki ślub prowadzi celebrant, zwany Mistrzem Ceremonii Ślubnych. Jego rola jest ważna, ale trudna, nie ma przecież żadnej sztywnej „sztancy” a każdy ślub jest inny! Dlatego nasi Mistrzowie Ceremonii to prawdziwi mistrzowie emocji! Są poważni, ale otwarci, spokojni i spontaniczni. Muszą wczuć się w Wasze emocje, potrafić zareagować na łzy wzruszenia, zdecydować, kiedy potrzebna jest pauza. Mają w sposób profesjonalny z zgodny z charakterem uroczystości przeprowadzić Was przez nią, być równocześnie tłem i grać główne skrzypce.

Aby dobrze wykonać swoją rolę trzeba lubić swoją pracę, ale trzeba być też profesjonalnie przygotowanym. Wszyscy Mistrzowie Ceremonii, z którymi współpracujemy są absolwentami jedynej w Polsce Akademii Mistrzów Ceremonii Ślubnych, dedykowanej ślubnym celebrantom.

Jeśli taka wizja ślubu przypadła Wam do gustu, ślub humanistyczny może być dla Was idealnym rozwiązaniem.

tekst: Karolina Ostachowicz
SlubSymboliczny.pl

Zapraszam do lektury mojego tekstu o ślubie symbolicznym na plaży!