Menu
S

moking ubiera każdego mężczyznę. Daje poczucie czegoś niezwykłego i spektakularnego. Dzięki niemu każdy mężczyzna przemienia się w księcia. To właśnie siła dobrego stylowego ubrania.

Czy smoking to dobry wybór na ślub?

Smoking to jedno z najczęściej wybieranych męskich ubrań ślubnych. Czy słusznie?

Smoking to strój formalny. Nie ma więc przeszkód, żeby założyć go do ślubu. Ale należy zrobić jedną uwagę - to strój formalny wieczorowy oznacza to, że możemy go założyć na okazje, która zaczynają się po godzinie 17. Dlaczego? Ponieważ czarny jest kolorem, który dobrze wygląda w świetle sztucznym, nie jest natomiast korzystny w ostrym świetle słonecznym.

Jeśli jednak Twój ślub odbywa się w dzień, a koniecznie chcesz mieć na sobie smoking, pomyśl o zamówieniu smokingu w kolorze midnight blue (czyli ciemny granat). To kolor który znacznie lepiej wygląda w ostrym świetle dziennym.

Jeśli już zdecydujesz się na smoking na ślub - o czym pamiętać?

To ubranie mocno zobowiązujące, osadzone w klasyce. Wybierając smoking zamów jeden z klasycznych modeli- z klapą w szpic lub z kołnierzem szalowym (jak na zdjęciach). Jeśli chcesz, żeby Twój smoking był nieco mniej formalny i niezwykły może być wykonany z aksamitu. Jeśli Twój ślub odbywa się w ciepłym klimacie, można rozważyć smoking biały.

Dodatki są równie ważne jak sam ślubny smoking

Pod pojęciami smoking kryje się nie tylko sam garnitur z jedwabnymi klapami i lampasem na spodniach, ale cały zestaw. Przede wszystkim razem ze smokingiem nosimy jedwabny pas hiszpański który zakrywa brzuch. Do smokingu zakładamy muchę oraz buty wypolerowane na wysoki połysk. Koszula powinna być na spinki, a zamiast guzików na froncie może mieć jubilerskie wkręty, które kupisz w komplecie ze spinkami do mankietów.