Menu
S

moking ubiera każdego mężczyznę. Daje poczucie czegoś niezwykłego i spektakularnego. Dzięki niemu każdy mężczyzna przemienia się w księcia. To właśnie siła dobrego stylowego ubrania.

Czy smoking to dobry wybór na ślub?

Smoking to jedno z najczęściej wybieranych męskich ubrań ślubnych. Czy słusznie?

Smoking to strój formalny. Nie ma więc przeszkód, żeby założyć go do ślubu. Ale należy zrobić jedną uwagę- to strój formalny wieczorowy oznacza to, że możemy go założyć na okazje, która zaczynają się po godzinie 17. Dlaczego? Ponieważ czarny jest kolorem, który dobrze wygląda w świetle sztucznym, nie jest natomiast korzystny w ostrym świetle słonecznym.

Jeśli jednak Twój ślub odbywa się w dzień, a koniecznie chcesz mieć na sobie smoking, pomyśl o zamówieniu smokingu w kolorze midnight blue (czyli ciemny granat). To kolor który znacznie lepiej wygląda w ostrym świetle dziennym.

Jeśli już zdecydujesz się na smoking na ślub- o czym pamiętać?

To ubranie mocno zobowiązujące, osadzone w klasyce. Wybierając smoking zamów jeden z klasycznych modeli- z klapą w szpic lub z kołnierzem szalowym (jak na zdjęciach). Jeśli chcesz, żeby Twój smoking był nieco mniej formalny i niezwykły może być wykonany z aksamitu. Jeśli Twój ślub odbywa się w ciepłym klimacie, można rozważyć smoking biały.

Dodatki są równie ważne jak sam ślubny smoking

Pod pojęciami smoking kryje się nie tylko sam garnitur z jedwabnymi klapami i lampasem na spodniach, ale cały zestaw. Przede wszystkim razem ze smokingiem nosimy jedwabny pas hiszpański który zakrywa brzuch. Do smokingu zakładamy muchę oraz lakierki. Koszula powinna być na spinki, a zamiast guzików na froncie może mieć jubilerskie wkręty, które kupisz w komplecie ze spinkami do mankietów.