Menu
C

eremonia zaślubin znana jest człowiekowi od tysięcy lat. Jej podstawową funkcją jest publiczne przyrzeczenie przez małżonków wierności. Od tej pory wiadomo jest, że ona jest przyrzeczona jemu, a on jej.

To niezmienny od tysięcy lat rdzeń ceremonii. Cała reszta ulega przemianom wraz z rozwojem cywilizacji, zmianami społecznymi itd.

Przez ostatnich kilkadziesiąt lat ogromna większość ślubów i wesel wyglądała tak samo. Ślub odbywał się w kościele lub/i w urzędzie stanu cywilnego, a sprawy te regulowała tradycja i prawo. Przyjęcia weselne wyglądały podobnie. Z dużym prawdopodobieństwem można było zgadnąć strój Pani i Pana Młodego.

Ślub i wesele zawsze odzwierciedlały czasy w jakich się odbywają. Były projekcją marzeń i aspiracji ludzi. Widać to i dziś. Ponieważ żyjemy w czasach indywidualizmu, te aspiracje i marzenia również się zmieniają. Każdy chce wyrażać siebie, a nie koniecznie wpisywać się w jakąś sztywną konwencję. Ślubny konsensus właśnie się kończy. Precz konwencje, sztywne formuły.

Rok 2023 jest rokiem ŚLUBU NA LUZIE

Trend ten oznacza ni mniej ni więcej tylko tyle, że chcecie się w dniu swojego ślubu czuć dobrze. Bez stresu związanego ze sztywnymi konwenansami, bez obciachowych „weselnych zabaw”, ciepłej wódeczki i zimnych nóżek. Ślub i wesele mają wyglądać jak impreza, na której wszyscy dobrze się bawią i wspominają ją przez lata z rozrzewnieniem, a nie „Wesele” Smarzowskiego.

W ślubie na luzie wszystko jest możliwe. Nie chcecie pierwszego tańca? Nie róbcie go. Nie chcecie krojenia tortu? Nie kroicie tortu. Chcecie, aby muzykę grał Spotify? Gra go Spotify.
W tym roku będziecie szukać ciekawych klimatycznych miejsc na organizację ślubu i wesela, będziecie ubierać się kreatywnie, a my pomożemy Wam wyczarować ślubny strój dostosowany do konwencji i Waszego indywidualnego stylu.

Nikt nic nie musi, dlatego każdemu wolno się czuć nieskrępowanym.

Tylko jeden element pozostaje niezmienny- wy stojący naprzeciwko siebie i wyznający sobie miłość i przyrzekający wierność.

Oczywiście nie ma nic złego w organizacji tradycyjnego ślubu i wesela. Przecież chodzi o to żebyście czuli się dobrze. Jeśli właśnie taki styl wesela Wam odpowiada, zdecydujcie się na niego!

Chcemy Wam przybliżyć dwa kolejne trendy które wpisują się w Ślub na Luzie i zyskują coraz większą popularność. To ślub symboliczny (nie mający mocy prawnej) i ślub organizowany za granicą. Kliknijcie w poniższe linki i przeczytajcie teksty przygotowane przez naszych specjalistów- współpracujących z nami Wedding Planerów.