Menu
I

ndywidualny styl ślubu humanistycznego pozwoli Wam spersonalizować uroczystość. W zależności od tego jakie miejsce na ślub wybraliście, co lubicie i jakie macie ślubne marzenia, możecie wybierać spośród wielu propozycji: od ślubu w stylu glamour poprzez styl romantyczny a na stylu industrialnym kończąc.

W tym artykule, chcielibyśmy zaprezentować Wam styl romantyczny. Komu zresztą ślub nie kojarzy się z romantyzmem? Zapewne na każdym ślubie znaleźlibyśmy kilka romantycznych akcentów. Ale my chcielibyśmy przedstawić Wam pomysł na ślub romantyczny od A do Z. Scenariuszy na romantyczny ślub mogłoby być wiele. Komu do głowy nie przychodzi od razu kilka pomysłów: alejka do ślubu usłana płatkami kwiatów, wprowadzenie panny młodej przez tatę, panna młoda w sukni ślubnej, w której ślub brała jej mama a wcześniej babcia, przysięga małżeńska złożona prosto z serca.

Sprawdźcie naszą propozycję na ślub humanistyczny w stylu romantycznym. Ślub w takim wydaniu możecie zorganizować teoretycznie z dnia na dzień. Jeśli nie lubicie długich przygotowań, w czasie których do podjęcia jest wiele decyzji organizacyjnych, to rozwiązanie idealne dla Was.

Kultowym busem do ślubu

Na Wasz ślub w stylu romantycznym możecie przyjechać z paczką przyjaciół wspólnym busem. Dobra zabawa już w drodze na ślub jest gwarantowana. Potem bus będzie stanowił świetne zaplecze, w którym możecie zorganizować kino plenerowe lub fotobudkę.

Idealne miejsce na ślub humanistyczny w stylu romantycznym?


Wyobraźcie sobie ciepły piasek pod Waszymi stopami, a na horyzoncie zachód słońca. Obok Was grono najbliższych przyjaciół, ognisko i w tle dźwięki gitary. Atmosfera przypomina przyjemne, spontaniczne spotkanie z przyjaciółmi, bez stresu i pośpiechu. Dekoracje w miejscu zaślubin to piasek, woda i drzewa. Będziecie potrzebowali tylko kilku praktycznych elementów wyposażenia takie jak pniaki drewna, leżaki, koce lub dywany, pufy i poduszki. Przydatne będzie również klimatyczne oświetlenie. W dużej mierze rolę tą spełni ognisko ale może również pomyśleć o pochodniach oraz nastrojowych lampkach czy lampionach.

Ciepły piasek pod Waszymi stopami, a na horyzoncie zachód słońca. Obok Was grono najbliższych przyjaciół, ognisko i w tle dźwięki gitary

Jaka powinna być przysięga małżeńska w stylu romantycznym?


Przysięga małżeńska odśpiewana zamiast odczytanej z kartki? Świetny pomysł! Szczególnie jeśli ma być niezwykle romantycznie. To mogłaby być własna interpretacja znanego utworu lub własna twórczość, dyktowana tu i teraz uczuciami. Ślub humanistyczny jak żaden inny rodzaj ślubu, daje pełną swobodę i dowolność w wyrażaniu uczuć. Postawcie zatem na to co faktycznie Wam w duszy gra!

Obrączki i dodatkowy rytuał na ślub humanistyczny.


Obrączki, którymi wymieniacie się na ślubie, zróbcie własnoręcznie, skręcając je z rzemyka, który nosicie od kiedy poznaliście się na wakacyjnym wyjeździe.
Do tego świetnie wpisze się dodatkowy rytuał ślubny w postaci mieszania piasków. Do jednego naczynia wsypcie piasek z plaży, na której poznaliście się a do drugiego piasek z miejsca zaślubin. Po połączeniu ziarenek piasków z obydwu naczyń już nigdy nie da się ich rozdzielić. Pewnie się z nami zgodzicie, że to niezwykle wymowny rytuał?

Romantyczna kolacja tylko przy świecach?


Zamiast przyjęcia, świetnie sprawdzi się uczta rodem z festiwalu food trucków. A po zachodzie słońca zamiast wytrawnej kolacji, pieczone ziemniaki z ogniska!
Kilkupiętrowy tort weselny zastąpcie lodami, którymi (jak tortem) również możecie się nawzajem nakarmić.

Gdzie możecie pokazać Wasz styl?


Dosłownie w każdym detalu! Zachęcamy Was do tego abyście zadbali o spójność stylistyczną każdego najdrobniejszego detalu. Wówczas Wasza uroczystość będzie stylowa i niepowtarzalna. Decydując się na konkretny styl uroczystości, uwzględnijcie takie elementy jak: florystyka, oprawa muzyczna na ślub, suknia ślubna i dodatki, garnitur ślubny i dodatki, sukienki dla druhen, garnitury dla drużbów, dodatkowy rytuał ślubny, papeteria ślubna, tort weselny i bufet słodki, pojazd do ślubu oraz atrakcje dodatkowe na ślub.

Jak wybrać swój styl na ślub?


Jeśli szukacie innego stylu, który będzie bliższy Waszym wyobrażeniom i spójny z miejscem zaślubin, które już wybraliście, koniecznie przeczytajcie artykuł Ślub humanistyczny-wybierz swój styl! . Znajdziecie w nimi wiele inspiracji, które pomogą w personalizacji Waszego dnia ślubu. Może zainspiruje Was ciekawy trend, polegający na łączeniu różnych stylów? Można w ten sposób osiągnąć zjawiskowe rezultaty!

tekst: Karolina Ostachowicz
fot: Lucky in Love
SlubSymboliczny.pl