Menu
6 maja 2016 r.

Pin collar – Koszulowa Garderoba

Zasadza jest prosta- kołnierzyk z odpowiednimi dziurkami w wyłogach i jubilerski element który spina wyłogi: sztanga albo agrafka.

Efekt? Vintage look rodem z lat 30 tych, albo patrząc z innej perspektywy, ostatni krzyk mody – pin collar. Dla nas to idealny przykład na to jak jednym drobnym, wręcz mikroskopijnym elementem można przekształcić coś banalnego, w coś spektakularnego. Spróbuj założyć klasyczny granatowy garnitur, niebieską koszulę i burgundowy krawat z grenadyny. Nobliwie, ale niespecjalnie ciekawie, prawda? A teraz dodaj do tego zestawu agrafkę? Zupełnie inna historia. Jasny sygnał, że jesteś świadomy stylu. Kropka nad „i” godna każdego dandysa.

IS101- Collar pinPin collar świetnie sprawdza się na kołnierzykach zaokrąglonych. Mamy wtedy cały pakiet a’la Boardwalk Empire. Ale na kołnierzykach z ostro wykończonymi wyłogami też wygląda znakomicie. Pamiętajcie tylko, że ta forma kołnierze nie nadaje się do mocno rozciętych kołnierzyków. Trzeba mieć też dość długą i szczupłą szyję, żeby dobrze wyglądać w takim kołnierzyku.

pin-collar2